Strona główna | O nas | Kontakt | Informacje praktyczne


Galeria - Konie
Gutowo k/Wrześni


centrum kolonii i obozów

****BORNE SULINOWO, ASG 12-18lat (al). KOLONIE I OBOZY LATO 2019     
Pokaż cennik         ZarezerwujProgram

Obóz ASG - Zielony Garnizon (12-18 lat)
Jeśli chcesz doświadczyć dreszczu emocji i poczuć się jak na polu walki – to miejsce właśnie dla Ciebie! Zostaniesz rekrutem, który pod okiem profesjonalnych instruktorów zostanie przeszkolony w zakresie: musztry, survivalu (nauczysz się jak przetrwać w lesie), orientacji w terenie, poznasz replikę, by służyła dobrze przez długie lata. To tu będziesz mógł sprawdzić się w czasie przygotowywania posiłków w warunkach polowych. Podczas zajęć z byłymi i aktywnymi wojskowymi na pewno nie będziesz się nudził! Realizowane będą: zielona taktyka (walki w otwartym terenie – zarówno leśnym jak i pustynnym, jest to podstawa szkolenia wojskowego, zawiera w sobie zagadnienia takie jak np. formacje patrolowe, sposoby patrolowania terenu, „zakładanie” zasadzek, pokonywanie przeszkód terenowych w formacjach, poruszanie się po terenach leśnych), elementy czarnej taktyki, GPS i łączność. Zgłębimy zagadnienia pirotechniczne i odbędziemy szkolenie snajperskie. Wszystkie elementy realizowane będą podczas wielu scenariuszowych strzelanek. Nie zabraknie również eskapad pojazdami militarnymi. To wszystko sprawi, że spędzisz z nami niezapomniane chwile!


Program fakultatywny

Narty wodne ok. 50 zł/15 minut.
Park linowy ok. 25 zł/godz.
Paintball ok. 50 zł.
Jazda na quadach po poligonie ok. 100 zł/godz. Wymagana zgoda rodziców wyrażona na piśmie.


Zakwaterowanie

Zakwaterowane w namiotach wojskowych typu NS z łóżkami polowymi (w namiocie podłoga z PCV). Prysznice i WC w znajdującym się obok pawilonie sanitarnym. Dla bezpiecznego złożenia cennych rzeczy osobistych uczestnikom udostępnione zostanie zamykane pomieszczenie. Uczestnicy obozu muszą zabrac ze sobą śpiwór.


Świadczenia

Zakwaterowanie: 10 noclegów w namiotach wojskowych typu NS z łóżkami polowymi. Prysznice i WC znajdują się obok, w pawilonie sanitarnym.
Wyżywienie: całodzienne (3 posiłki) w sali restauracyjnej ośrodka. Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu. Ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz prowiant na drogę powrotną. Podczas zajęć poza miastem, ciepły catering. Nie dotyczy dnia survivalowego, gdzie posiłek przygotowują uczestnicy w warunkach polowych.
Transport: autokar turystyczny.
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
Opieka pedagogiczna i sportowa.
Realizacja programu.


Informacje praktyczne

Konieczne są: nieprzemakalna kurtka i ciepły sweter (lub polar), strój kąpielowy, co najmniej dwie pary butów sportowych (w tym tzw. „halówki”), latarka z zapasem baterii, scyzoryk, nakrycie głowy, okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem, środek na kleszcze i komary, uczestnicy Zielonego Garnizonu - śpiwór. Niezbędnym będzie strój mogący ulec zniszczeniu i z którym chętnie rozstaniecie się po zakończeniu obozu. Należy również zabrać poprawnie wypełnioną kartę obozową, numer PESEL.
Uczestnicy obozu ASG powinni mieć ze sobą własne repliki broni, środki ochrony oczu, strój, menażkę, niezbędnik, oraz koniecznie regulamin i oświadczenie podpisane przez opiekunów (wzór regulaminu i oświadczenia do druku znajduje się pod adresem: www.almatur.pl). Organizator zapewni: amunicje w wystarczającej ilości, środki pirotechniczne, do kamuflażu oraz do konserwacji replik. Na miejscu (za opłatą) dostępny jest podstawowy serwis ASG. Dla chętnych, istnieje możliwość wypożyczenia repliki ASG (AK47, M16, M15, M4, karabin snajperski lub inne) na czas trwania obozu ok 120-200 zł. WAŻNE!!! Ze względu na bezpieczeństwo uczestników do zajęć ASG dopuszczane są repliki o maksymalnej prędkości wylotowej 110 m/s czyli 360 fps. Ograniczenie nie dotyczy replik karabinów snajperskich strzelających ogniem pojedynczym. W replikach o wyższej wartości prędkości wylotowej można na miejscu dokonać odpowiednich przeróbek w celu dostosowania do wymaganych prędkości (za dodatkową odpłatnością ok. 50 zł).

UWAGA: Programy obozów będą realizowane w całości, a kolejność zajęć ustali kadra w zależności od pogody i predyspozycji psychofizycznych uczestników. Wszystkie zajęcia odbywać się będą z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa i pod nadzorem wykwalifikowanych instruktorów.
Planowany przyjazd do ośrodka w godz. 17.30-18.30. Planowany wyjazd z ośrodka w godz. 07.00-08.00.
Dojazd własny: przyjazd nie wcześniej niż o godz. 16.30, wyjazd nie później niż o godz. 08.00.        Powrót         Pokaż cennik         Zarezerwuj
Członek Polskiej Izby Turystyki i Konsorcjum Wielkopolskch Biur Podróży

CENTRUM KOLONII I OBOZÓW
61-777 Poznań, ul. Woźna 7
tel.: 61/8553268, 8517322, 8530954; fax: 61/8516640
tel. dla Agentów: 61 851 73 22
e-mail: biuro@kolonieobozy.pl

© 2001-2017 B.P. AGENDA     Created by: VIRTUALIS | V-STAT